آموزش مهارتی به ۲ هزار نفر بهشهری

عبدالرضا خلیلی تیرتاشی در ۲۱ مهر ۱۳۹۷ ۰

در ۶ ماهه نخست سال جاری؛


۲ هزار نفر بهشهری از آموزش های مهارتی فنی وحرفه ای شهید هاشمی نژاد بهشهر بهره مند شدند

ریاست مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بهشهر از ارائه ۵۱۰ هزار نفر- ساعت آموزش های فنی و حرفه ای در این شهرستان در ۶ ماهه نخست سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید هاشمی نژاد بهشهر، رامین کیانی با اعلام عملکرد این مرکز در ۶ ماهه سال جاری از اجرای ۱۶۰ هزار نفر-  ساعت آموزش در بخش دولتی و ۳۵۰ هزار نفر ساعت آموزش در آموزشگاههای آزاد ( بخش خصوصی ) خبر داد.

 وی افزود: از ۱۳۰۰ نفر متقاضی فراگیر آموزش های مهارتی در بخش دولتی  ۶۴۱ نفر در مرکز ثابت، ۲۱۲ نفر در روستاها ، ۱۱۱ نفر در پادگان در راستای تفاهمنامه با نیرو های مسلح برای مهارت آموزی سربازان وظیفه ، ۱۰۰ نفر در زندان در راستای ارتقاء توانمندی و کمک به بازگشت زندانیان به جامعه در ادامه زندگی سالم ، ۹۵ نفر در کارگاههای سیار شهری و ۱۴۱ نفر دیگر در کارگاههای جوار دانشگاه ، صنایع، اصناف، مراکز تحت پوشش بهزیستی آموزشهای مهارتی را با هدف ارتقاء مهارت شاغلان و افزایش کیفیت تولیدات داخلی در راستای حمایت از تولید کننده داخلی و اقتصاد مقاومتی فرا گرفته اند .

عضو کارگروه اشتغال شهرستان بهشهر افزود: در شش ماهه نخست سال جاری ۷۰۰ نفر از آموزش های فنی وحرفه ای در آموزشگاههای آزاد ( بخش خصوصی ) شهرستان بهشهر بهره مند شده اند.

رامین کیانی تصریح کرد : امیدواریم بتوانیم با کمک بخش خصوصی نقش اصلی خود را که کمک به اشتغال جوانان با گسترش آموزش های مهارتی می باشد به خوبی ایفا کنیم .

وی عملکرد آموزشی بخش خصوصی در شش ماهه نخست ۹۷ را ۷۰۰ نفر ، در ۲۷ حرفه اعلام کرد. لازم بذکر است، هم اکنون ۵۱ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای فعال در شهرستان بهشهر وجود دارد.

فرستادن دیدگاه »

1 + 7 =